TRENINGI


Kyūdō 弓道

Spotykamy się w przyjaznej atmosferze by eksplorować Kyudo – styl Honda-ryu, praktykować Reiho – etykietę japońską, poznawać to, co wspiera rozwój tych sztuk. Wierzymy, że tworząc otwartą przestrzeń do wymiany doświadczeń, uczymy się wzajemnej współpracy, szacunku, rozwijamy wrażliwość, cierpliwość, uważność, skupiając się na tym, co nas łączy.
__________________________
Zapraszamy w każdą niedzielę od 9:30 do 13:00.
Prosimy o punktualność i pomoc w przygotowaniu sali.

Treningi odbywają się w hali sportowej V LO, ul. Nowolipie 8, w Warszawie.

Osoby chcące rozpocząć praktykę kyudo prosimy o wcześniejszy kontakt i zgłoszenie pod adresem: umemi [at] umemi.pl
__________________________
Prowadzący:
Witold Rychłowski – aktywność zawodową łączy z pasją – jest instruktorem kyudo (4 dan), prowadzi Fundację Umemi, wspierającą rozwój i popularyzację kyudo w Polsce. Pracował na stanowiskach menedżerskich w międzynarodowych korporacjach, obecnie jest zawodowym trenerem i konsultantem z zakresu negocjacji i komunikacji dla wielu polskich i międzynarodowych firm, wykładowca na studiach MBA i UW.

⦿ Jak zacząć?

Wystarczy przyjść. Na salę treningową wchodzimy po rozmowie z instruktorem prowadzącym. Wymagania sprzętowe: wygodny strój sportowy, skarpety (ćwiczymy bez obuwia sportowego). Przez pierwsze miesiące studenci korzystają z dostępnego sprzętu i wyposażenia. Instruktorzy służą radą i pomocą w doborze i zakupie osobistego wyposażenia (strój, łuk, strzały, rękawica) każdego ze studentów.

☛ Ograniczenia: zajęcia kyūdō proponujemy każdemu, kto ukończył 15 lat. Jest to jedyne formalne ograniczenie. Pozostałe kwestie i wątpliwości takie jak wiek, stan zdrowia, stopień niepełnosprawności omawiane są z instruktorem odpowiedzialnym za prowadzenie zajęć.
Wiek, płeć, kondycja fizyczna nie stanowią przeszkody w uprawianiu kyūdō. Dodatkowe informacje – osoby niepełnoletnie proszone są o przedstawienie zgody opiekuna prawnego na uprawianie tradycyjnego łucznictwa.
Wcześniejsze doświadczenia w uprawianiu łucznictwa nie są wymagane.


Regularne zajęcia odbywają się w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Opolu, Katowicach, Gdańsku.

Polskie Stowarzyszenie Kyudo kyudo.pl
Warszawa, Ośrodek Sportów Japońskich BUDOJO budojo.pl
Warszawa, Fundacja Umemi, V LO, ul. Nowolipie 8
Mysiadło, Klub Kyudo Tametomo tametomo.waw.pl
Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo kyudo-wroclaw.pl
TENGUKAI Stowarzyszenie – Centrum Tradycyjnych Sztuk Japońskich tengukai.pl
Kyūdō Ayame facebook.com/kyudoayame
Kyūdō Aoi facebook.com/kyudoaoi
Opole aikido-osa.pl/ kluby/kyudo
Gdańsk fujisan.pl
Katowice facebook.com/kyudokatowice